A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Renato Doko - Fustani


Not Yet Rated


10/01/2018

2018-01-10T18:05:10


"Fustani" is a new song recently added in songs archive sung by Renato Doko.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Renato Doko attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Keli - Fustani

Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Bomba Bomba Sot.
Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Hot Hot Zemer Sot.
A Fustani A Fustani
Menden Ma Lun O Xhani
A Fustani A Fusatani
Zemer Cka Me Bani.

2x Aj Fustani Jot Xixa Xixa Oo
2x Je Sonte Nder Cika Si Kralica Oo

Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Bomba Bomba Sot.
Aj Fustani Jot, Aj Fustani Jot
Hot Hot Zemer Sot.
A Fustani A Fustani
Menden Ma Lun O Xhani
A Fustani A Fusatani
Zemer Cka Me Bani.

2x Aj Fustani Jot Ngjyra Ngjyra Oo
2x Je Si Kukull Sonte Nder Cika Oo

2x Aj Fustani Jot Pika Pika Oo
2x Je Sonte Ma E Mira Nder Cika Oo

Aurela Gaçe - Fustani

Gjyshi dua fustan edhe pike!

2x:
Nje dit nje nuse kur pash,
u pengova edhe rrash,
shoqet ika dhe i lash,
martom o baba i thash

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

2x:
Me tha babai moj bij o po je e vogel
dhe nuk di, prit te rritesh edhe ti,
nuk martohesh cilimi

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

2x:
Martom o baba aman,
dua te fustan,
s'dua burr as jaran
me qan syri per fustan

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

REF.:
A me pret? A me pret? O
fustani flet, flet aaa...
A me pret? A me pret?
sa te rritem edhe vet aaa...

Sefe Duraj - Fustani

M'paska mar malli me nejt me ty
Nuk te tregova gjith mke pelqy
Kudo qe shkova qka do qe bona
Ne fund u binda si ty sbon nona

Syt syt nuk mund ti ndali sa bukur
Zemer po t'rin fustani trupi yt trupi
Yt mu krejt me kalli sa bukur zemer
Po t'rin fustani fytyra jote kur nuk
Harohet ty asnje 1 femer nuk te afrohet

Je shum e bukur je pa behane
Kur te perqafova frymen ma nale
Syt syt nuk mund ti ndali sa bukur
Zemer po t'rin fustani trupi trupi yt

Mu krejt me kalli sa bukur zemer
Po trin fustani syt syt nuk mund ti
Nali sa bukur zemer po trin fustani
Trupi trupi yt mu krejt me kalli sa
Bukur zemer po t'rin fustani


lyrics.al © 2007 - 2018