A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Revolt Klan - Më Mungon


Choose star rating

Rating:  2.8 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/12/2014

2014-12-26T20:55:51

Music:

Bruno Pollogati

Lyrics:

Febi Shkurti

Arrangement:

Enis Mullaj

Participating in

Festivali i 53-të Në RTSHIt's a long time that we try finding the lyrics to "Më Mungon" sung by Revolt Klan.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Revolt Klan attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Lannex - Më Mungon

Lannex:

kejt qka pata ty ti dhash
amo dashni nuk po gjej tash
zemren n'shum pjes ma theve
prap un nuk tlash

plot gabime, plot idhnime
qe mi bo nuk u dasht
njoni tjetrin kem me lyp
amo kohen sun e kthejm pas

ti jet tjeter, un jet tjeter
na mungon koha vjeter
kejt qka m'kujton ty
osht ky trendafil ne ster

shiu rigon, ti me mungon
cdo nat qaj mbi foton ton
edhe pse shpirtin ma dogje
un do te dua gjithmon

Asllan Lunjaj:

zemren ma theve, e shpirtin ma dogje
kejt qka pata ty ti dhash
pse ti u largove

Lannex:

tash e shprehi dashnin n'letra
met haru spom len ndjenja
mendja udhton drejt teje
aty ku osht edhe zemra

un me ty s'idhnohna
mu qu ne kam kejt bota
veq ti mun ma ngroh zemren
ne kto dit shum t'ftohta

pe shkruj ni kong per ty
pi kujtoj koht e vjetra
po thrras dashni
me pergjigjet urrejtja

kto ken fjal t'sinqerta
zemer une nuk t'rrejta
dikush shum te'afert
a na larg me kilometra

Duli - Më Mungon

Më mungon sa her më rreh zemra
Çdo damar emrin po ta thret
Për një lot e dhuroj krejt botën
Më trego si për me e gjet

Më mungon sa her më rreh zemra
Çdo damar emrin po ta thret
Për një lot e dhuroj krejt botën
Syt e mi për lot jan hasret

Ref:
Më mungon kur zbardhën drita
Më mungon kur terret nata
Dua me ti prek flokt e gjata
Më mungon kur çel pranvera
Asnjë lule si vjen era
Smë shkon mendja për dashni tjera

I kam pyt gjith rrugët e gjata
N'tok e n'qiell përgjigje skam gjet ooooo
Krejt ti dhash vec dicka harrova
Pa ta dhan veç ky shpirt ka mbet

I kam pyt gjith rrugët e gjata
N'tok e n'qiell përgjigje skam gjet
Krejt ti dhash veç dicka harrova
Pa ta dhan veç ky shpirt ka mbet

Ref:
Më mungon kur zbardhën drita
Më mungon kur terret nata
Dua me ti prek flokt e gjata
Më mungon kur çel pranvera
Asnjë lule si vjen era
Smë shkon mendja për dashni tjera

Ref:
Më mungon kur zbardhën drita
Më mungon kur terret nata
Dua me ti prek flokt e gjata
Më mungon kur çel pranvera
Asnjë lule si vjen era
Smë shkon mendja për dashni tjera

Scion - Më Mungon

Ty dua te kem ngat, ti je e vetmja per mu
te t'kem afer qdo nat , pa ty s'muj me jetu
eja se me mungon, ti je gjithqka per mu
jetap a ty nuk shkon, e ty s'muj met harru.

Un veq per ty mendoj , pa ty s'kam gjum ne sy
dua te perqafoj, e te jem i qet me ty
eja se po te pres, jeta pa ty nuk shkon
jo ti mosum le vet, se zemra ty t'don.

Eja zemer tek une, Te dua vetem ty
ka femra neper bot, po tjera s'shoh me sy
te lutem thuaj po, me thuaj qe me do
rri tek une e mos shko, nga une mos u largo.

ref 3x...
Ti , ti mua me mungon , jeta pa ty nuk shkon
kthehu ti perseri, per mu je veq ti.

Eja zemer tek une, Te dua vetem ty
ka femra neper bot, po tjera s'shoh me sy
te lutem thuaj po, me thuaj qe me do
rri tek une e mos shko, nga une mos u largo.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018