A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rezarta Shkurta

Tags: Rezarta Shkurta, Rrezarta

Origin: Durres    Residence:        Age: 31   Zodiac sign: ♏ Akrepi  
Rezarta Shkurta is a popular singer of Pop music. Ne moshen 18 vjeçare terhiqet nga bota e artit dhe fillon studimet ne dy fusha qe shpejt te shendrrohen edhe ne pasjonet e saj: pikuture dhe balet modern. Ne vitin 2000 fillon studimet ne liceun artistik Durres ku dallohet si nje piktore klasike. Ne vitin 2004 ne qytetin e Durresit shfaqet ekspozita e pare e saj ne punimet me te mira. 25 dhjetor 2005 merr pjese ne konkursin e bukurise te zhvilluar ne qytetin e Durresit dhe kurorzihet Miss Durresi...

>> Full biography >>


  • Find Rezarta Shkurta on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  60

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018