A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rifadije Graiqevci

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  50
  • Origin:
  • Grajqevc 
  • Age:
  • 34
BIOGRAFIA: Rifadije Graiqevci is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Ka kryer shkollen fillore ne Mustaf Venhar ne Vushtrri dhe shkollen e mesme e kreu per Mjeksi ne Mitrovice. U martua me te birin e Ali Buqullanit dhe ka 3 femije. Në Qershor 2003, Rifadije Graiqevci merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Ti Me Je Yllesia". Në Qershor 2004, Rifadije Graiqevci merr pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Mikja Jote". Në vitin 2009, Edi & Rifadia publikojnë albumin "Tashë E M'tha". Në vitin 2012, Edi & Rifadi...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Live 2016 (2016)

Une Po Dal (2012)

Tashë E M'tha (2009)

N'dac Idhnom N'dac Gezom

Natën E Mirë


» Add A Song »


Related Artists:

Adelina Pireva

Albana Mesuli

Shota Baraliu

Bulza

Dafina Kastrati (Gjakove)

Njomza Kallaba

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Behare Shala

Besa Morina

Fjolla Krasniqi


Tags: Rifadije Graiqevci, Rifadije, Greicevci, Rifadija, Rifadije Grajqefci

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018