A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rifat Berisha

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  103
  • Age:
  • 65
BIOGRAFIA: Rifat Berisha is a popular singer and songwriter of Rhapsodic Traditional music. Rifat Berisha është rritur, edukuar dhe frymëzuar me këngën e Dukagjinit, e cila nga shekulli në shekull ka bërë lidhjen gjenetike të shartimit të këngës dhe melosit të Malësisë të Tropojës, Kukësit e Bajram Currit, duke e njëzuar atë me këngën e Dukagjinit, e cila ka gjetur shtrirje deri thellë në Anadrin e në Drenicë. Këngëtari i mirënjohur, Rifat Berisha në repertorin e këngëve të tij ka kënduar dhe këndon këngë atdhetare, historike, këngë ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts

Potpuri (2016)

Pak Shetita Ku U Rrita (2016)

Gyrbetqari (2015)

100 Vjet Ne Pavarsi (2012)

Rreth Flamurit Me Nje Za (2011)

Kenga E Trimave Qe Nuk Harroet (2011)

Rrushe Mori Rrushe (2001)

Zani I Dukagjinit

Tinguj Historie

Dy Pikë Lotë I Lëshon Dhe Guri


» Add A Song »


Related Artists:

Zejnullah Bajrami

Sevdi Malsia

Daut Zenku

Esat Bicurri

David Tukiçi

Shkelqim Beshiri

Cima (Rasim Thaqi)

Qerim Sula

Arif Vladi

Zeqe Kuqi


Tags: Rifat Berisha

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018