A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rifat Kukaj

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  29
(1939-2005)  
  • Origin:
  • Tërstenik 
BIOGRAFIA: Rifat Kukaj is a popular writer and songwriter. Rifat Kukaj është një poet shumë i njohur. Rifat Kukaj vdiq me 11 shtator 2005. Lindi në Tërstenik të Drenicës, studioi në Normalen e Prishtinës. Rifat Kukaj është prozator, poet, dramaturg, përkthyes dhe skenarist i letërsisë për fëmijë dhe të rritur. Shkrimtari Kukaj po ashtu ka udhëhequr programet për fëmijë të Radio Prishtinës dhe ka redaktuar librat për fëmijë të Shtëpisë Botuese "Rilindja". Përktheu letërsi për fëmijë nga autor slloven, kro...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More


Related Artists:

Sulejman Krasniqi

Mehmet Bislimi

Adem Zaplluzha

Mark Krasniqi

Vehbi Kikaj

Halil Xani

Fahredin Shehu

Avni Azizi

Gani Xhafolli

Abdullah Konoshevci


Tags: Rifat Kukaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018