A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rihanna

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  107
  • Origin:
  • Saint Michael, Barbados
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Rihanna is a very famous international artist of Pop & R&B music. Rihanna ka lindur në Saint Michael, Barbados. Rihanna është vajza te Ronald Fenty nga Barbados dhe Monica Fenty, që është nga Guajana. Ajo ka dy vëllezër më të vegjël, Rorrey dhe Rajad Fenty. Në 2004 ajo fitoi Miss Combermere Beauty Pageant. Në 2003, Rihanna, kur ishte 15 vjeçe, jeta e saj mori një kthese të madhe, pasi një shoqe e saj e prezantoi me një producentë muzike, Evan Rogers, që ishte me pushime në Barbados me gruan e tij. Ai e nd...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Vanessa Hudgens

Lady Gaga

Kat Deluna

Jordin Sparks

Demi Lovato

Miley Cyrus

Shontelle

Selena Gomez

Jazmine Sullivan

Christina Perri


Tags: Rihanna, Rihana

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018