A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rina Balaj
  • Origin:
  • Peje 
  • Residence:
  • Kosovë 
Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  281
Music genres: Pop

Rina Balaj is a popular singer. Këngëtarja Balerina Balaj është pjesë e OnRecords, dhe të gjithë e njohin si Rina.

Në vitin 2015, Rina Balaj merr pjesë në X Factor Albania 4.

Më datë 13 Dhjetor 2017, Rina publikon videoklipin “Janari”, në bashkëpunim me Endri. Muzika e këngës u punua nga Zzap & Chriss, teksti u shkrua nga Fuego. Videoklipi u prodhua nga “FILMNATION”, për flokët u përkujdes Bessi, për make up Dafina.

Më datë 14 Mars 2018, Rina publikon videoklipin "Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Zzap & Chriss, teksti u shkrua nga Zzap, Fuego dhe Sparksi, videoklipi u prodhua nga ”FILMNATION”, për flokët u përkujdes Shpendi, per make up Erezana Zeka.

Më datë 11 Prill 2018, Rina publikon videoklipin "Ska Konkurenc", në bashkëpunim me Fero. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

On Records

(Current label)

X Factor Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add New

Official Profiles
lyrics.al © 2007 - 2018