A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rita Kastrati (Poete)

Tags: Rita Kastrati

Origin: Prizren    Residence:        Age: 17   Zodiac sign: ♍ Virgjeresha  
Rita Kastrati (Poete) is a not so known poet. Shkollen fillore e perfundoi ne shkollen "Lek Dugagjini" Prizren. Tani mesimet i vijon ne shkollen e mesme " Luciano Motroni" .Qe nga mosha 10-vjeqare ka filluar te shenoj poezi kurse tani shenon dhe tekste kengesh per shum kengtar te ndryshem. Ëndërra e vetme është SUKSESl. Ështe nje vajz qe ka kreativitet per shum gjera. Tani Rita është duke punuar per botimin e librit te saj te pare me poezi....

>> Full biography >>


  • Find Rita Kastrati (Poete) on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  17

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018