Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rita Ora

Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Origin: Prishtine    Residence:        Age: 26   Zodiac sign: Shigjetari  
Rita Ora is a very famous singer in rhythmic music. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoj nga nje mosh shume te re dhe ne moshen 14 vjeqare, ajo e filloi ta marre ate seriozisht. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne...

>> Full biography >>


  • Find Rita Ora on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  764

O.R.A. (2012)

.png" content="4.9" width="160" height="31">Your Song
Where's Your Love
Body On Me
Poison
I Will Never Let You Down
Black Widow
New York Raining
Coming Home
How We Do Party (Club Remix)
Radioactive

» Add A Song »

Translations (8)

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017