A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritfolk

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Ritfolk is a popular group/singers of Pop-Rock music. Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990-1999. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami. Në Vitet 1990-1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri. Në Dhjetor 1991, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Enderroj". Në Dhjetor 1994, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Deshire Dhe Heshtje". Në Dhjetor 1995, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Altin Goci

(Former member)

Sajmir Braho

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Udha E Shkembit

Qelbanix

Djemte E Detit

Grifshat

Lynx

Burn

Humus

403

Këpurdhat

Lindja


Tags: Ritfolk, Grupi Ritfolk, Altin Goci, Saimir Braho

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018