A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritfolk

Tags: Ritfolk, Grupi Ritfolk, Altin Goci, Saimir Braho

Ritfolk is a popular music group/band of Pop-Rock music. Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990-1999. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami. Në Vitet 1990-1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri. Në Dhjetor 1991, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Enderroj". Në Dhjetor 1994, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Deshire Dhe Heshtje". Në Dhjetor 1995, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018