A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritmi I Rruges

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  29
BIOGRAFIA: Ritmi I Rruges is a popular group/singers of Hip-Hop music. Ritmi i Rruges është një i parë dhe më të njohura dhe më të suksesshëm rap grup shqiptar, i cili gjithashtu pioneered zhanër dhe shpikur termin shqiptar Rap, për të përshkruar këtë shkrirje të muzikës rap me origjinale shqiptare. Ata vijnë nga Prishtina, kryeqyteti i Kosovës dhe anëtarët e grupit janë Memli Krasniqi dhe Arbër Reçi. Ata formuan grupi Ritmi i Rruges në 1995 dhe kanë lëshuar tre albume. Memli dhe Arber tani janë të zënë me karrierën...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Memli Krasniqi

(Former member)

Add Official

Social Accounts

Përjetësisht (2004)

Obsesion (2002)

Bota është E Jona (2000)


» Add A Song »

Ushtari I Rruges
Përjetësisht


Related Artists:

Septics

Mc Records

Shkupi Soldiers

Unax

Rikthimi

Alboholics

Alba Kingz

Zinxhirt

New Stars

Newporn


Tags: Ritmi I Rruges, Ritmi Rruges

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018