A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritmi I Rruges

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  29
BIOGRAFIA: Ritmi I Rruges is a popular group/singers of Hip-Hop music. Ritmi i Rruges është një i parë dhe më të njohura dhe më të suksesshëm rap grup shqiptar, i cili gjithashtu pioneered zhanër dhe shpikur termin shqiptar Rap, për të përshkruar këtë shkrirje të muzikës rap me origjinale shqiptare. Ata vijnë nga Prishtina, kryeqyteti i Kosovës dhe anëtarët e grupit janë Memli Krasniqi dhe Arbër Reçi. Ata formuan grupi Ritmi i Rruges në 1995 dhe kanë lëshuar tre albume. Memli dhe Arber tani janë të zënë me karrierën...

>> Full biography >>


Memli Krasniqi

(Former member)

Add Official

Social Accounts

Përjetësisht (2004)

Obsesion (2002)

Bota është E Jona (2000)


» Add A Song »

Ushtari I Rruges
Përjetësisht


Related Artists:

Alba Kingz

Nolis Clicka

Kurorat Fiks

Krem Dela Krem

Da New Chain

St Clicka

Master Bass

Misterioz

Brothers P.

Forty Oz


Tags: Ritmi I Rruges, Ritmi Rruges

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018