A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rizah Bllaca

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  47
(1918-1988)  
  • Origin:
  • Bllacë 
BIOGRAFIA: Rizah Bllaca is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Rizah Bllaca, lindi më 6 nëntor 1918 në fshatin Bllacë të Komunës seë Suharekës dhe vdiq më 28 maj 1988 në Shtimje. Rizah Bllaca u varros në Ferizaj. Poezia popullore është vlerë e trashëguar e krijimtarisë poetike të një populli, e cila është ruajtur e zhvilluar duke u bartur ndër breza njerëzor. Shumë lIoje të këngëve, që lidhen me ritet e ndryshme familjare e shoqërore, janë ruajtur në sajë të kujdesit të përgjithshëm, sepse interpretues dh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »


Related Artists:

Dervish Shaqa

Tahir Drenica

Salih Bajrami-Krasniqi

Bajrush Doda

Sali Mani

Augustin Ukaj

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Agim Boka

Agim Elmazi


Tags: Rizah Bllaca, Riza Bllaca

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018