A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rizah Bllaca

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  47
(1918-1988)  
  • Origin:
  • Bllacë 
BIOGRAFIA: Rizah Bllaca is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Rizah Bllaca, lindi më 6 nëntor 1918 në fshatin Bllacë të Komunës seë Suharekës dhe vdiq më 28 maj 1988 në Shtimje. Rizah Bllaca u varros në Ferizaj. Poezia popullore është vlerë e trashëguar e krijimtarisë poetike të një populli, e cila është ruajtur e zhvilluar duke u bartur ndër breza njerëzor. Shumë lIoje të këngëve, që lidhen me ritet e ndryshme familjare e shoqërore, janë ruajtur në sajë të kujdesit të përgjithshëm, sepse interpretues dh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »


Related Artists:

Tahir Drenica

Bajrush Doda

Salih Bajrami-Krasniqi

Agim Boka

Isuf Berisha

Agim Elmazi

Sali Mani

Dervish Shaqa

Augustin Ukaj

Behxhet Korpuzi


Tags: Rizah Bllaca, Riza Bllaca

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018