A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Robert Aliaj

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  100
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Belgjikë 
  • Age:
  • 58
BIOGRAFIA: Robert Aliaj is a very famous singer of Pop & Easy Listening music. Jeton dhe punon në Bruksel dhe Tirane, Dragot jo vetëm që filloi si piktor, por edhe piktura e tij ishte pika e nisjes për të gjitha aktivitetet e tjera që ai shfaqi. Në fund të viteve 90, pas një karriere të gjatë si këngëtar, Robert Aliaj u ndal me muzikën për t'u rikthyer në pasionin e tij të parë si piktor artistik. Puna e Dragorit është figurative dhe bën përdorimin e gjerë të teknikave nga fotografia, televizioni dhe filmi. Subjektet e pikt...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Frederik Ndoci

Voltan Prodani

Sajmir Braho

Gjergj Leka

Joe Artid Fejzo


Tags: Robert Aliaj, Robert Alia, Dragot, Robert Aliaj Dragot

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018