lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albanian RockALBANIANROCK

:: This Week's Most Wanted RockStars

 • 1. Shkumbin Ismaili

  Shkumbin Ismaili is singer from Tetova who sings the most qualitative rock in his unique style , its a rock formula combined perfectly with some traditional motivs which sound perfect, his unique performances made his fame rise astronomically ”Bindem”, ”Ti Largohesh”, “Ndoshta Gabova”, ”E bukura ime” are few tracks that almost all of you have heard...
  Read more

  Shkumbin Ismaili
 • 2. Aleksander Gjoka

  Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot.Poashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike"....
  Read more

  Aleksander Gjoka
 • 3. Valon Shehu

  Valon Shehu eshte kengetare i ri nga Gjakova i cili eshte aktive ne clube te ndryshme me muzike live jo vetem ne qytetin e tij te lindjes por edhe me gjere. "Artisti me i mire mashkull" eshte cmimi qe ka fituar ne Top Fest 7. Si talent eshte zbuluar ne Shqiperi ne nje talent-show ne TV Klan dhe Shqiperia i ka dhene atij shume sukses dhe fame. Va...
  Read more

  Valon Shehu
 • 4. Beatles

  The Beatles ka qenë një grup muzike angleze nga Liverpuli. Grupi është një nga grupet më të suksesshëm dhe që ka ndikuar më tepër në shekullin XX me rreth 1,3 miliardë CD të shitur. Koha e veprimtarisë së tyre kanë qenë vitet 1960; 1970 kur grupi u nda. The Beatles u ndikuan nga pararendësit The Quarry Men (1957), Johnny And The Moondogs (1959) dhe...
  Read more

  Beatles
 • 5. Elita 5

  Elita 5 është grup muzikor i zhanrit të muzikës rrok. Grupi është krijuar në vitin 1987 prej Besim Ibraimit, Agron Idrizit, Mevaip Mustafit, Ferat Idrizit edhe si vokalist u mor Arif Ziberi. Nexhat Mujovi (Wirusi), ju bashkangjit grupit në vitin 1990. Albumi I Parë "Elita 5 R*C" U Publikua Në Vitin 1990 "Nuk Jam Al Kapone" 1992 "Fol Vetem Fol"...
  Read more

  Elita 5
 • 6. Fisniket

  Fisnike ne jeten e perditshme, fisnike ne familje, FISNIKE ne art. Ky eshte grupi i njohur pop-rock, i cili rriti dhe edukoi me muziken e tij per dekada me radhe gjenerata te ndryshme te rinjsh. Te vleresuar nder vite me cmime, grupi kosovar hyri ne historine e muzikes shqip qe ne vitet ’78, duke krijuar hite, jo vetem ne nje zhaner te pa levruar s...
  Read more

  Fisniket
 • 7. Djemte E Detit

  Djemtë e Detit, është një nga grupet e rrokut shqiptar krijuar që në vitin 1990, dhe që mbase është ndër të rrallët që vjen jashtë Tiranës dhe që ka patur sukses. I krijuar në Lezhë, muzika e tyre e hershme kishte ndikime të qarta nga hard-rroku dhe metalin, që ishte shumë aktual në mesin e viteve ‘80 në të gjithë botën. Prezent në skenën e muzik...
  Read more

  Djemte E Detit
 • 8. Trix (Veli Sahiti)

  Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup inkuadrohen edhe dy anëtarë Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike goje). Kështu cë anëtarët e grupit TRIX të kompletuar si asnambël apo si grup ishin: Veli...
  Read more

  Trix (Veli Sahiti)
 • 9. Redon Makashi

  Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore tek shkolla "Deshmoret e Lirise" per piano.Me pas Shkolla e Mesme Artistike "Jordan Misja" per klarinete, por apasionohet per kitaren. Vazhdoi Studimet e Larta ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane ...
  Read more

  Redon Makashi
 • 10. Bojken Lako

  Bojken Lako merret me muzike qe ne moshe te re dhe eshte shume i njohur ne mbare trevat shqiptare. Ai shquhet per performancat e tij live, ne mbare trojet shqiptare, albumi i tij i njohur eshte “Rruge” prej te cilit doli edhe hiti i madh “Asgje e larget”. Antaret: Arnold Halili – Bateri Kristi Koçi – Tastiere Arlind Zerdja – Bas gitare Juxh...
  Read more

  Bojken Lako

:: TOP Rock 45

 • » Full charts »

  :: New Rock Music Videos

  » Full charts »

  :: More Rock Stars/Rock Bands

  Loading...


  Kalendari
  21/02/2017
  Happy Birthday Happy Birthday:
  Adalena Seferi
  Adalena Seferi
  25 vjeç
  Tiziano Ferro
  Tiziano Ferro
  37 vjeç
  Argjent Marku
  Argjent Marku
  44 vjeç
  Gjon Gjevelekaj
  Gjon Gjevelekaj
  66 vjeç
  R.I.P.     Rest In Peace:
  Isuf Luzaj
  Isuf Luzaj
  (1913-2000)

  This Week's Poll
     19-25 Shkurt 2017

  Kënga Më E Mirë E Noizyt?

    Number 1

    Big Body Benzo

    Gangsta Love

    Gipsy Lover

    Anytime Anywhere

    Çfarë Ti Bëj

  Vote