A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rovena Dilo

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  50
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 48
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Rovena Dilo is a popular singer of Pop music. Këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera, vijon të jetë në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e saj. Zëri i vlerësuar mes një brezi artistësh që i dhanë shumë skenës së muzikës shqiptare ndër vite, këngëtarja Rovena DIlo, pohon se ishin krijime muzikore të thjeshta, të këndshme, përshtatur edhe me cilësitë vokale të këngëtarëve. Ajo pohon se në këtë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Dorezohem (2004)

Ante (2002)


» Add A Song »

Pertej Kohes
Dorezohem
Rrefimi
Jo!


Related Artists:

Manjola Nallbani

Anila Mimani

Eliza Hoxha

Aida Baraku

Mimoza Mustafa

Ermonela Jaho

Hirushe Xhemali

Nertila Koka

Miradije Aliu

Sadete Shkodra


Tags: Rovena Dilo

Rovena Dilo in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018