A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rovena Stefa

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  97
  • Origin:
  • Fier 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Rovena Stefa is a popular singer and songwriter of Pop music. Ne moshen 5-vjecare debuton per here te pare ne nje konkurs kombetar te fjales artistike, ku vleresohet me cmimin e pare. Shkollen e mesme te gjuheve te huaja ne profilin "frengjisht", e kreu ne Elbasan. Kur ishte vetem 16 vjec, ajo paraqitet ne nje koncert pervjetor te shkolles "Luigj Gurakuqi". ketu ajo kendon per here te pare ne publik (kenge te idhullit te saj, Mariah Carey "Without you"). Aktivizohet ne teatrin "Skampa" te Elbasanit ne te gj...

>> Full biography >>


Irva Stefa

(Her sister)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Boll Me Lojna (2014)

Gëzimi I Dasmave (2012)

Degjo Rovin (2011)

Lum, Lum (2008)

Llokum (2006)

Dasma (2005)

Paraja (2003)

Bie Debore (2002)

Ti Vetem Ti (2002)


» Add A Song »

Per Nje Kafe
Unaza
Rrofte Shqipja Dhe Vatani
Thirrem
Me Kapele Karocieri
Vete Me The Te Dua
Nusja
Hej Hej
Tundi Vallet


Translations (1)


Related Artists:

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Zhaku

Jeta Faqolli

Hueyda El Sayed

Juliana Pasha

Elia Zaharia

Eltina Minarolli

Jonida Maliqi

Inis Gjoni

Eneda Tarifa


Tags: Rovena Stefa

Rovena Stefa in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018