A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Rovena Stefa & Sala Jashari - Amaneti


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  502

17/10/2012

2012-10-17T20:12:40

See Also

Sala Jashari


Moter ooooo, moj e vogla moter
Dy flamuj, si t'valojn n'ket voter
Një e kam
Shqipen dy krenare
Nje e kam
Se nuk pata qare.

Jem nji toke nji komb nji emer
Nji flamur e kem ne zemer
Jemi nje nga lashtesia
Toka jone eshte Shqiperia

Do te jemi nje
Ose sot ose kurr
Shqip ku flitet per mbi dhe
Let valoj veq nji flamur
Vetem kur t'jetoj
Ne nje shtet me ty
At'her do ti them
Amaneti bac u kry

Moter o motra ime e madhe
Po na ndajn edhe kesaj radhe
Jem nji toke
E kem nji te par
Veq s'pranoj te jemi te ndar

Jem nji toke nji komb nje emer
Nji flamur e kem ne zemer
Jemi nje nga lashtesija
Toka jone eshte Shqiperia

Do te jemi nje
Ose sot ose kurr
Shqip ku flitet per mbi dhe
Let valoj veq nji flamur
Vetem kur t'jetoj
Ne nje shtet me ty
At'her do ti them
Amaneti bac u kry

(Muzika)

Do te jemi nje
Ose sot ose kurr
Shqip ku flitet per mbi dhe
Let valoj veq nji flamur
Vetem kur t'jetoj
Ne nje shtet me ty
At'her do ti them
Amaneti bac u kry


Lyrics submited by Avdi   Mirdita   Avdi80e-Cards

2017-02-15 09:10:05
Do te jemi nje
Ose sot ose kurr
Shqip ku flitet per mbi dhe
Let valoj veq nje flamur

Add an e-Card

Fullscreenmore...
lyrics.al © 2007 - 2018