A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rrahman Dedaj

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  86
(1939-2005)  
  • Origin:
  • Penduhe 
BIOGRAFIA: Rrahman Dedaj is a popular writer. Rrahman Dedaj lindi me 1939 ne fshatin Penduhe, afër Podujeves, Kosovë dhe vdiq më 21 gusht 2005 në Londër. Shkollën fillore e kreu ne Podujevë, shkollën normale dhe fakultetin filozofik në Prishtinë. Me letërsi filloi të merret qysh në bankat e shkollës dhe ka botuar këto vepra: "Zogu dhe Kulla", "Me sy kenge", "Simfonia e fjales", "Balada e fshehur", "Etje", "Fatkeqesia e urtise", "Kryqezim hijesh", (poezi per te rritur). Poe...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Vehbi Kikaj

Abdullah Konoshevci

Adem Zaplluzha

Gani Xhafolli

Fahredin Shehu

Ali Huruglica

Mark Krasniqi

Enver Gjerqeku

Rifat Kukaj

Avni Azizi


Tags: Rrahman Dedaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018