A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rrahman Hasani

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  22
  • Origin:
  • Pakashtice 
  • Age:
  • 59
BIOGRAFIA: Rrahman Hasani is a singer of Rhapsodic Traditional music. Aktivitetin muzikore e filloi ne SH.K.A "Aksionisti" Pakashtice,per te vazhduar ne SH.K.A "Josip Rela" ne Podujve,ku me 1985 fillon aktivitetin ne Sh.K.A "Bajram Curri" ne Prishtine. Eshte fitues i ketyre festivaleve:Kline:1983 dhe 1987;Kaqanik:2000,2015;Has-2013;Prizren-2007. Ka te edituar disa albume: solo-duet-trio-kolazhe dhe me SH.K.A "Bajram Curri", si dhe shume kenge ne mediume audiovizuele. Aktualisht zhvillon aktivitetin prej rapsodit ne...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Nuredin Gashi

Shaban Krasniqi

Besi Avdo

Bekim Tetova

Arbri

Ali Shabanaj

Lilo

Luigj Tinaj

Avni Deliu

Arsim Hakiqi


Tags: Rrahman Hasani

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018