A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Rruga - Ti Je Ajo


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/07/2014

2014-07-28T16:29:04


It's a long time that we try finding the lyrics to "Ti Je Ajo" sung by Rruga.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Rruga attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Billy G - Ti Je Ajo

[Verse :Billy G ]

Ti je ajo ,qe rrin ner lkuren tem
Ti je ajo , qe e thej zemren tem
Ti je 1 njeten tem , maje n'men
Ti je ajo qe kerkush se nxen at ven
Ti je ajo edhe ko me kon neper koh
Tjert ma bojn le un e du e nuk e lo
Per mu o 1 e per 1 jeten e dho
Un boj per to si ajo per mu qe ka bo
Ajo nuk jeton nuk di se ku ndodhet
billy 4 lov, asniher per ty s'lodhet
asniher s'dorzohet deri n'infinit
mes teje e meje meten fotografit
Lotin sun pe nali , ti per mu ke drit
Un ata e fal e fali se kom shpirt
mu mkan halli malli per to qe kom
Qdo dhimbje e saj te une peshon [eyouu]

[Ref :FlOw]

Ti je arsyja qe une jetoj
Ti je ajo qe e dashuroj
endrroj qe te takoj
jeten me ty ta kaloj

[Verse :Scion]

Zemren hala e kom t'thyme
prej at dite qe perfundoj n'mes neve dyve
Nuk muj me jetu me dhimbje
je arsyja pse kta lot dalin prej syve
mes kti njerzimi pot sho si hije
mu vetmia mka kaplu n'mesin e tyne
pe ni zanin e saj nkit dhom qetsie
sja sho ma buzqeshjen e asaj ftyre
e endrroj diten prap ty met taku
met kallxu sa mke mungu
edhe fort met perqafu
trupin tend meta shtrengu
nuk jon ma ndjenjat si nditet qe ti je largu
gjysma jetes mka shku
gjysmen tjeter po du me ty me jetu

Lyric Master - Ti Je Ajo

[Pjesa e parë]
U fundosa me ty,
Që nga puthja jonë e parë.
Të doja une ty,
të besoja si i marrë...

Jo se di çka ndodhi me ne,
E me fjalët që m'i the.
Por ti ike dhe më le,
Jo s'ta fal,mos u kthe...

[Ref.]
Ti je ajo,ti je ajoo
Që mu zemrën ma ke vra.
Ti je ajo,ti je ajo
Që mu lotët m'i ke tha..

[Pjesa e dytë]
U mundova shumë për ty,
Se kam dit,ti më genjeje.
Dashurinë që patëm ne,
Ti asnjëherë jo nuk e ndjeje...

Jo se di çka ndodhi me ne,
E me fjalët që m'i the..
Po ti ike dhe më le,
Jo s'ta fal,mos u kthe...

[Ref.]
Ti je ajo,ti je ajoo
Që mu zemrën ma ke vra..
Ti je ajo,ti je ajoo,
Që mu lotët m'i ke tha...

Jo se di,çka ndodhi me ne,
E me fjalët që mi the..
Po ti ike dhe më le,
Jo s'ta fal,mos u kthe...

[Ref.]
Ti je ajo,ti je ajoo
Që mu zemrën ma ke vra..
Ti je ajo,ti je ajoo,
Që mu lotët m'i ke tha...

Big G - Ti Je Ajo

Një moment
i mbylla syt
U shfaq imazhi yt
Me veshtrove me lot ne sy
E kuptova sdo te jemi me te dy

Një moment
i mbylla syt
U shfaq imazhi yt
Me veshtrove me lot ne sy
E kuptova sdo te jemi me te dy

nnoooo noooo nooo te duaaa

Ti je ajo
O shpirt
Ti je ajo
O jet qe une dua
Nuk do T'harroj
Do t'me mundosh
akoma me shume
une ty do te dua

Nje moment
zemra rrahu fort
Papritur dolen lot
Ne mendje me erdhi imazhi jot
E kuptova
qe ti po me mendon

Nje moment
zemra rrahu fort
Papritur dolen lot
Ne mendje me erdhi imazhi jot
E kuptova
qe ti po me mendon

nnoooo noooo nooo te duaaa

Ti je ajo
O shpirt
Ti je ajo
O jet qe une dua
Nuk do T'harroj
Do t'me mundosh
akoma me shume
une ty do te dua

Ti je ajo
O shpirt
Ti je ajo
O jet qe une dua
Nuk do T'harroj
Do t'me mundosh
akoma me shume
une ty do te dua
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018