A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Albanian Heavy Metal Music

:: This Week's Most Wanted

Bledar Sejko i njohur me nofken “Qepa” eshte kitariste, kompozitor dhe kengetar i cili e prezantoi ne Eurovision 2013 Shqiperine me kengen “Identitet”...
Zhanri: Death Metal Themeluar: 2011 Vendi: Tiranë ANËTARËT Enea - kitarë, vokal Atris - kitarë, vokal i dytë Bes - bateri Baltion - bas, voka...
Thunder Way ishte një grup muzikor i zhanrit power metal nga Tirana, Shqipëri. Grupi u themelua më 1993 dhe ndonëse pati një jetëzgjatje të shkurtër p...
Syrgjyn eshte formuar ne Prill te vitit 1999 ne Tirane, ata filluan me emrin Oblivion dhe luanin death metal europian te cilen rryme e luajne edhe tan...
Zhanri: Death Metal Themeluar: 2007 Vendi: Tiranë ANËTARËT Enea - kitarë, vokal Bland - kitarë, vokal i dytë Atris - bas, vokal i dytë Bes - ...

:: What's New

» Read more »


:: Updates


:: PhotoGallery
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018