A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Albanian Vlora Traditional Music

:: This Week's Most Wanted

Nuk ka njeri qe nuk e njeh kengen “Jam vlonjate”, te kengetares Marjola Kacani e cila eshte bere nje emer i njohur ne muziken popullore. Me nje ze te ...
Maya Alikaj kaloi femijerine dhe mori formimin e pare arsimor ne Dukat. Qe ne kete moshe, Maya spikat me talentin e saj te lirshem dhe origjinalitetin...
Ponin e njohim te gjithe per hapin e saj te madh qe beri ne ndryshimin e muzikes popullore dhe per stilin e vecante qe ajo ka ndryshe nga te tjeret. A...
Zoti i dha një dhuratë të çmuar, talentin për të kënduar. Ajo shpreson të arrijë shpirtrat e të tjerëve duke ndarë këtë dhuratë. Këngëtarja shqiptare ...
Në Maj 2004, Rino Ritem & Rovena Ibrahimi marrin pjesë në Top Fest 1 me këngën "Zgjohu". Më datë 2 Prill 2013, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin...
Këndon nga viti 2001 dhe angazhimi i saj në Top Channel ku ka kënduar në emisionin E diell, përfundoi pikërisht kur njerëzit nisën ta thërrisnin “Deni...
Këngëtarja vlonjate, Adriana Koreta, ka studiuar për kanto në Greqi. Ajo ka jetuar shumë vite jashtë vendit, por këngët dhe zëri i saj i ëmbël ka bërë...
Më datë 15 Nëntor 2016, Ana Mero publikon videoklipin "S'ka Si Mua Jo". Më datë 31 Dhjetor 2016, Ana Mero publikon videoklipin "Parajsen Ma Dhurove...
Në vitin 2008, Kozeta Shabani publikon albumin "Moj Belo Moj Belike". Më datë 12 Maj 2012, Panajot Malaj publikon videoklipin "Dhenderr Te Me Bej N...
Më datë 20 Shtator 2017, Dori publikon videoklipin "Valle Shqiperie Iso Laberie"....
Kleopatra Skarco-Dokle ka lindur buzë Jonit. Me durimin e maturinë e vajzës së valëve pranë e larg Jonit, plot talent, muzë e passion, me zërin e ...
Më datë 18 Qershor 2017, Anxhela Hamati publikon videoklipin "Aman Djalo". Më datë 28 Nëntor 2017, Anxhela Hamati publikon videoklipin "Kembana Zem...
Në vitin 2012, Arta Allushaj publikon albumin "Laberi Gerxhe E Male". Më datë 15 Gusht 2015, Arta Allushaj publikon videoklipin "Vajza Vlonjate"....

:: TOP 100

» Full charts »


:: Albanian music videos

» Full charts »

:: Updates


:: PhotoGallery
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018