A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Albanian Dance Music

:: This Week's Most Wanted

Talenti i Dafines u zbulua që në fëmijëri. Në moshën 10-vjeçare, mori pjesë në një festival për fëmijë në Suedi me një këngë në anglisht, të cilën e k...
Me transformimin e vet të pazakonshëm ka arritur majat e bukurisë. Është zgjedhur “Miss Kosova 2010”, “Miss Liberty of the World 2012", mori pjesë në ...
Me shprehjen e tij “absollut”, Vali ka thënë se mund t’ia kalojë edhe disa herë kampionit në Formula 1, Michael Schumaher dhe motoristit Valentino Ros...
Dj Aboom eshte Ardian Luboja. Ai eshte nje Dj i shkelqyer por njekohsisht eshte edhe Dj i repistit shqiptar Noizy. Dj Aboom jeton ne Zvicer por tani ...
Më datë 6 Qershor 2018, Kelvi Kadilli publikon videoklipin "Vajzat E Fshatit"....
DJ Sardi known as one of the most revered members of the Albanian scene. Music has always been his passion ever since he was very young. He enjoys doi...
Elsamed Senaj, i njohur si Eli-G është me origjinë mga Malësia e Madhe dhe filloi të merrej me muzikë në rrymën Hip-Hop në moshën 15 vjeçare. Duke par...
Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollë...
Ai u bë i famshëm për miksimet e tij dhe muzikën e përzgjedhur që në fillimet e tij, ndërsa vjen dhe me risinë më të fundit. Ai njihet nga të gjithë s...
For the last decade, DJ Vicky has been honing his craft, and on August 2nd, he put it in to action at Albania's first ever Thre3style final. He's exci...
Artvin Veli është diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura, profili Trombone. Përveç studimeve ai aktivizohet në klubet e klubeve të natës ku perform...
Ka qenë pjesmarrëse në disa festivale në Shqipëri. Në vitin 2004, Gerta Mahmutaj ishte finaliste në Gjeniu I Vogel 1. Në Maj 2008, Gerta Mahmuta...
Më datë 12 Korrik 2014, Dj Viper publikon videoklipin "Hello", në bashkëpunim me Albagino. Më datë 10 Korrik 2015, Dj Viper publikon videoklipin "H...
Ela Rose is the beautiful new dance revelation of Romanian music. Manuela Cherejy, who is known as Ela Rose, debuted on Romanian’s music market with t...
Elena Alexandra Apostoleanu, e njohur vetëm si Inna, është një këngëtare e muzikës dance prej Mangalia, Rumani. Ajo debutoi në vitin 2008 me albumin H...
Katriana Huguet, better known by her stage name Kat Dahlia, is a Cuban-American recording artist from Miami, Florida. Dahlia, a singer-songwriter and ...
Zodiak eshte nje grup nga Tirana. Ndermjet pjesetareve te grupit mund te permendim vokalisten Entela Zhula dhe Dj Eno. Në Prill 2006, Zodiak marrin...
Julka Gramo është një nga këngëtaret më të mira shqiptare, e cila për pak kohë i ka munguar ekranit shqiptar me këngë potente dhe vokale. Ajo është nj...
Mandinga është një grup rum nga Bukureshti. Solisti origjinal i grupit ishte Elena Gheorghe që u largua në 2005. Që nga viti 2006, vokalisti i ri krye...
Paul Van Haver, better known by his stage name Stromae is a Belgian singer-songwriter. He has established himself in both hip hop and electronic music...

:: TOP 100

» Full charts »


:: Albanian music videos

» Full charts »

:: Updates


:: PhotoGallery
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018