A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Albanian Rock Music

:: This Week's Most Wanted

Chris Cornell ishte legjenda e muzikës për 30 vitet e fundit si solist i grupit rock, “Soundgarden”, i njohur që prej vitit 1994 me albumin “Superunkn...
Kritikët e muzikës vlerësojnë zërin e tij si shumë të bukur dhe të fuqishëm. Publiku shqiptar e vlerëson Gentin si një ndër artistët më të mirë në ven...
Bojken Lako merret me muzike qe ne moshe te re dhe eshte shume i njohur ne mbare trevat shqiptare. Ai shquhet per performancat e tij live, ne mbare tr...
Muzika e Jericho-s është një shkrirje midis rock, alternative, elektronikë dhe muzikës tradicionale etnike shqiptare,karakteristikë për rajonin e Koso...
Emri “NA” dmth (NE). Edhe pse eshte emer i shkurter, historia e suksesit te ketij rok bendi eshte shume e gjate. NA lindi ne Tetorin e pasluftes te vi...
Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit në TV ishte në fillim të viteve 80, kur ai këndo...
Zë mjaft i njohur për publikun shqiptar, pasi ka marrë pjesë në shumë festivale të mirënjohura, si Kënga Magjike dhe shumë të tjera. Gjergji njihet gj...
TROJA eshte grup metal i formuar ne vitin 1990, ata luajne: metal, groove metal, rock, industrial, power. Tekstet, spotet dhe performancat e tyre live...
Scorpions (shqip, akrepa) është nje grup muzikor hard rok dhe metal i rëndë nga Hanoveri i Gjermanisë, formuar në vitin 1965 dhe një prej grupeve gjer...
Pas luftës së vitit 1999 në Kosovë ishin formuar grupe të ndryshme rok dhe disa më të njohurat ishin “7me7“, “Hithat“, “Diadema“, “Retrovizorja“ dhe “...
Nirvana ishin një grup muzikor rok nga ShBA. Grupi u themelua në Aberdeen, Washington nga vokalisti/kitaristi Kurt Cobain dhe nga basisti Krist Novose...
Grupi eshte i formua nga 4 cuna nga qyteti i tiranes. Vokalist Sazan Spahiu, kitare Anis Tahiraj, Piano/Tastiere Altini dhe Bateri Gerti Qiriako. Grup...
Bledar Sejko i njohur me nofken “Qepa” eshte kitariste, kompozitor dhe kengetar i cili e prezantoi ne Eurovision 2013 Shqiperine me kengen “Identitet”...
Rok grupi “4X4” ka sjellë versionin e tyre të hitit të vjetër, “Të shtrirë mbi kanape”, të kënduar nga “Gjurmët”. Kënga është pjesë e albumit “Albanik...
Grupi shqiptaro-zviceran i cili përbëhet prej tre anëtarëve: Dy vëllezërve shqiptarë Besart dhe Bujar Berisha si dhe kolegut të tyre Julian Wettach si...
Blla Blla Blla eshte rock-grup shqiptaro-maqedon, nga Shkupi i formuar ne vitin 1988 nga atehere antaret Idriz Ameti, Ermal Skupi (Mehmeti), Nikola Bo...
Ai eshte kantautor dhe ka marr pjese ne disa evente televizive. Ai eshte edhe lideri i Grupit Simbol, te cilet moren pjese ne festivalin e 54 ne RTSH....
Dope is an American industrial metal band from Villa Park, Illinois, formed in 1997 in Chicago, Illinois. To date, the band has released five full-len...
Benjamin Robert Moody is a singer-songwriter, multi-instrumentalist, record producer, and actor. He is best known as co-founder, lead guitarist, and s...
Në Nëntor 1999, Sunrise marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Një Jetë Dashurojmë". Në Dhjetor 2000, Sunrise marrin pjesë në Festivali i 39...

:: TOP 100

» Full charts »


:: Albanian music videos

» Full charts »

:: Updates


:: PhotoGallery
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018