A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ryva Kajtazi

Tags: Ryva Kajtazi, Riva Kajtazi, Ryva, Ryvakajtazi, Rryva Kajtazi

Origin: Podujevë (Besianë)      Age: 37   Zodiac sign: Peshqit  
Ryva Kajtazi is a very famous singer in pop music. Një vajzë modeste dhe mjaft e shoqërueshme, fama nuk e ka ndryshuar aspak edhe pse karakterizohet si një artiste e vërtetë dhe e pëlqyer shumë nga publiku kosovar. Këto epitete i përkasin këngëtares së mirënjohur Ryva Kajtazi e cila gëzon një mirënjohje të madhe si në estradën kosovare ashtu edhe në diasporë. Këngëtarja që njëkohësisht është edhe aktore e njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kultivuar një shije të re tek audienca. Me z...

>> Full biography >>


  • Find Ryva Kajtazi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  313

Hipnotizon (2010)

Barnatorja (2009)

Pranoje (2005)


» Add A Song »


Nje Engjull
Për Ty Flas
Na Dy Jena
Hipnotizon
Mos Harro
Hajde Zemër
Te Kam Prane
Duhemi
Nata
Krejt Kena Mi Bo

Translations (3)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018