A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Sabiani - Hajde Hajde


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2006

2006-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Egoist"It's a long time that we try finding the lyrics to "Hajde Hajde" sung by Sabiani.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sabiani attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Lulka Merkulaj - Hajde Hajde

ç'ka banketi qe shkelqen dhendrri nusja po na vjen dor per dore e hyn ne valle dhendrri yll nusja sorkalle bab e nan sa shume kan prit me pa gzimin e ksaj dit kan prit moter e vella me ju pa ju krah per krah REF; hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusja re hajde sa e bukur je hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusja re hajde sa e bukur je rreth e rreth krushqit dasmor vallen marrin dor per dor ne mes tyre çifti i ri dhendrri yll nusja hyjni bab e nan sa shume kan prit me pa gzimin e ksaj dit kan prit moter e vella me ju pa ju krah per krah REF; hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusa re hajde sa e bukur je hajde hajde hopa hopa te kercejme sa dridhet toka hajde hajde nusja e re hajde sa e bukur je
hajde kalle kalle 4 her

Flora Gashi - Hajde Hajde

Nuk di qka tpaskam dasht
Qe doren po largohem
Erdha me t'pershendet
E ti me fjale po vret
Pse kshtu pom ofendon
Pse tjerve ju beson
Qysh mendja nuk tka shku
Se dojn me na idhnu

x2
Hajde hajde zemra jem
Se nje jete ma shum nuk kem
Lere boten qka po thot
Mos ta qojm na kohen kot

Krejt syte i kan te na
Qka s'bojn per me na nda
Mthuaj se mdon ne sy
E hallkun mos e ni
Pse kshtu pom ofendon
Pse tjerve ju beson
Qysh mendja nuk tka shku
Se dojn me na idhnu

Ref..x4
Hajde hajde zemra jem
Se nje jete ma shum nuk kem
Lere boten qka po thot
Mos ta qojm na kohen kot

Blg - Hajde Hajde

Hajde Hajde
Hajde krejt mahallat krejt mafiat q jon me mue
hajde qonu krejt se un po vi bashk me flak
krejt po du me kall ket ven pa e pa
se BLG po vje i musht me flak
Kurr mos harro q jom i gatshem per pasoja
kush ma ka inati let vje te Tropoja
let vje aty se un kome prit
kome myt mashpejt se ni drit
Drita kallet shpejt po un e mys ma shpejt
se kerkush nuk e ka shpejtsien tem
ma shpejt se un u kon veq Bruce Lee-ia
edhe ai shkoi i ri per fleta t fliav
Po skom qa me bo se aj u kon n bela
po qka me bo q sjom hala n bela
amo jetes nuk i dihet me la
kshtu q dost lem rahat tu la

Refrain 2x:
Hajde hajde krejt qonu nkam
se pozherani po do me kall
bashk me BLG t gjith Alidemt
pe kallin ket ven e po jav dridhin ment

Un jom BLG q t kallxoj se kuje
po mu bo me shok t prishi tut rreh
jo q vet po tutna po ka tulifar luca
q nuk e din qka osht puna me Rrebela
Rrebelat t qojn te therrat e thanes
tani t rrehin me shtaga t thanes
Kshtu q dost maj fjalt e sanes
se t qomi ne rrot t sanes
Un jom 100% Pozheranali
kush ma ka inati let um bje n shpin
se jon do tuca q shajn mas shpine
amo nuk e din q un i dridhi me mine
Hajde nisja krejt festoni
se Albumi jem i par dul te troni
kush po do me hi n grup me mu
let vje let bisedon me mu

Refrain 2x:
Hajde hajde krejt qonu nkam
se pozherani po do me kall
bashk me BLG t gjith Alidemt
pe kallin ket ven e po jav dridhin ment
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018