A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Romantika!


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

31/12/1994

1994-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Sabri Fejzullahu"


U takuam se pari, n'kafene Romantika
kishe sy te kaltert dhe fytyren pika pika
u duk e gezuar, e ecje si flutur dashuri e ndaluar,
m'u duke aq e bukur oooohh sa e bukur

Binte shi i lehte, vale vale frynte era
une nuk deshiroja qe t'vij pranvera
ajo stine e dasmave, ne trollin Arbnor
u befsh nuse e bukur, me njeqind dasmore

Kur kalojne krushqit, kah shtepia ime
e ndjej se marrin, dashurine time
jo jo shpirti im, nuk e pres une kthimin
n'kafenen Romantika, e gjeta mallkimin gjeta mallkimin

Binte shi i lehte, vale vale frynte era
une nuk deshiroja qe t'vij pranvera
ajo stine e dasmave, ne trollin Arbnor
u befsh nuse e bukur, me njeqind dasmore


Lyrics submited by Rama
more...
lyrics.al © 2007 - 2018