A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Po Te Pres Njemij Vjet


Not Yet Rated


31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Çika E Ulpianës"


Kur te shoh frymen me ndal
nuk mund ta them asnje fjale
ti e qete rrugen vazhdon
e kthen koken dhe m'shikon
qe sa kohe n'kte pike kame mbetur
me ty dhe nuk leviz dot
pse ngurron kur ta shoh dashurine
ne sy pse qojm kohen kot

qe nje mij vjet une po te pres
e ja ti mos m'le te vdes
per ne t'dy edhe mali flet
se po t'pres qe njemije vjet

deri kur moj pellumbeshe
larg prej meje do te jeshe
s'dua tejeter moj drenushe
veq ti zemren gaz ma mbush
jepi fund diteve te vetmise
qe s'me lene te jetoj i qete
vetem bashke tjeter rruge nuk ka
ndryshe s'ben, pak kohe ka mbete

(x2) qe nje mij vjet une po te pres
e ja ti mos m'le te vdes
per ne t'dy edhe mali flet
se po pres qe njemij vjet


Lyrics submited by Bahtir Perquku
more...
lyrics.al © 2007 - 2018