A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Une Te Dua Ashtu Si Je


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Comments

(0)

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Shërbtor I Këngës"


Me je larguar, s’di gje per ty
Me ke harruar, jetoj n’vetmi
Kam quar t’fala moj e pabese
T’falat s’mi ktheve e une po pres
Po tretem dhe lutem vetem per ty

Nese tjetri te braktis, e askund s’ke ku me shku
Fal te qofshin krejt gabimet, ec te une se shume te dua
Nese malli te kaplon pa me thirrur mos me le
Dije se ke nje njeri, qe te don ashtu si je

Kur ne u ndame, u humbe krejt
Kot te kerkova s’munda me t’gjete
Kam quar t’fala moj e pabese
T’falat s’mi ktheve e une po pres
Po tretem dhe lutem vetem per ty

Nese tjetri te braktis, e askund s’ke ku me shku
Fal te qofshin krejt gabimet, ec te une se shume te dua
Nese malli te kaplon pa me thirrur mos me le
Dije se ke nje njeri, qe te don ashtu si je


more...
lyrics.al © 2007 - 2018