A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Kush I Lane Vitet E Mija


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

31/12/2010

2010-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Shërbtor I Këngës"

Song from the album:

"Kafe Muhabet"


Kur një ditë do kthehesh prap tek unë
mbase i ke humbur t'gjitha n'botë.
E përbuzur dhe pa krenarii ..
Kokëulur e sytë të pikojnë lot...
- Kush mi lanë vitet e mia tash?
Kush ma kthen buzëqeshjen që kam humb?
Kush mi kthen netët e gjata mu?
Shum vite kaluan, e tash është vonë ..

Mik të ngushtë tash kam vetminë,
ndërsa natën unë e kam vlla -
e dashnore kam pikëllimin
mos u kthe, se s'dua me t'pa .. x2

E di mir si shkove kur u ndamë.
Ti e din sa lotë kam derdh për tyy ..
Sot po kthehesh dhe po kerkon ndjesë ..
Harrove kur më shkele n'besë ..

Mik të ngushtë tash kam vetminë,
ndërsa natën unë e kam vlla ..
E dashnore kam pikëllimin
- Mos u kthe, se s'dua me t'pa .. x2


Lyrics submited by Mimoza M
more...
lyrics.al © 2007 - 2018