A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Nuk Jetohet Ne Kujtime


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14

Comments

(0)

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Shërbtor I Këngës"


Ne kto caste me ikin fjalet
Dhe ky terr po me mbyt
S’kam askend t’ja qaj hallet
Dhe cdo fjale me mbet ne fyt

O kurre nuk dita c’eshte lumturia
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu

Se kupton askush kete dhëmbje
Se nuk eshte ne lekuren e time
Se si shpirti po me shembet
Nuk jetohet ne kujtime

Se kupton, jo se kupton
Mijra nete te jesh i zgjuar
Kete veq une mund ta di
Dhe zemra ime e roberuar

Se gjithcka eshte kunder meje
Faj askujt si kam ne bote
Cdoher deshta miresine
Por fitova vetem lote

O kurre nuk dita c’eshte lumturia
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu

Se kupton askush kete dhëmbje
Se nuk eshte ne lekuren e time
Se si shpirti po me shembet
Nuk jetohet ne kujtime

Se kupton, jo se kupton
Mijra nete te jesh i zgjuar
Kete veq une mund ta di
Dhe zemra ime e roberuar


Lyrics submited by Diellza Fazliu
more...
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018