A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Mos Mendo Se Jam I Lumtur


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Comments

(0)

12/10/2012

2012-10-12T00:16:35

Lyrics:

Izet Rraci


Mos mendo se jam i lumtur,
nese une kendoj.
Mos mendo jam me fat,
nese nuk lotoj.

Gabon shume mik i dashur,
mbase nuk e di,
se dhe une di te vuaj,
sikur cdo njeri.

(Refreni)
Po kush s'mund ta kuptoje,
cfare ndjen ne brendi,
nje zog mali kur kendon
e nuk ka liri.

(perseritet)

Nese ne syte e mi
lot une nuk kam,
Nuk do te thote mik i dashur,
se i lumtur jam.

Ne zemer time kam nje dhembje,
ne zemer kam nje plage,
qe me dha toka nene,
qe me digjet flake.

(Refreni)
Po kush s'mund ta kuptoje,
cfare ndjen ne brendi,
nje zog mali kur kendon
e nuk ka liri.

(Perseritet)


Lyrics submited by Blerta Rraci
more...
lyrics.al © 2007 - 2018