A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Lumja Ajo Dite


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Moj E Mira E Diaspores"


Saher qe te shoh,
te shikoj ne sy,
une e di se je e imja,
e une jam per ty..

Po ti s'rreagon,
behesh qe nuk me sheh,
me hapa t'leta hec ti perpara,
e askond se njeh..

Po ti mos u mashtro,
dita vjen e di,
ka me t'marr une nuse...
e do t'coj ne shpi.

Dita do t'vjen,
e lumja ajo dite,
kur te shpija,
do te dal me t'prit...

Askush sdo t'jete vone,
ne duar do te kem,
e mos t'marrsha,
burre vetit si them.(2X)

Asgje ne ket bote,
nuk mundet te me n'dal,
qe te dal une para teje,
e ti them dy fjale,

E di qe se mendon,
as nuk t'shkon n'dermend,
jam ai qe n'zemren tonde
do ta nxa nje vend..

O ti mos u mashtro,
dita vjen e di,
ka me t'marr une nuse,
e do t'coj ne shpi..

Dita do t'vjen,
e lumja ajo dite,
kur te shpija,
do te dal me t'prit...

Askush sdo t'jete vone,
ne duar do te kem,
E mos t'marrsha,
burre vetit si them.(3X)


Lyrics submited by www.wowlyrics.com
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018