A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Nuk I Dua Bardhesite


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Çika E Ulpianës"


Asgje ne kete dhome..
asgje me nuk eshte njesoj
ka pamje tjeter..vetem nje arome
ah, kjo ma perkujton kohen e vjeter
ne jetonim bashke, ne gjithmone ktu rrinim bashke

ref.
Nuk i dua nuk i dua bardhesite
as fjollat e bores me s'i dua
se i bardhe ishte shtrati
ku digjej prej zjarrmis
ku dikur me perqafonte mua
nuk i dua nuk i dua bardhesite
se pulbardha ime fluturoj
e une ende po denese
me burrnon fjale e saj
me tha: KUR TE VDES TI MOS QAJ

Asgje ne kete jete..
asjge me nuk me gezon
jetoj n'kujtime veq kush mbeti vet
ah, veq ai e kupton dhembjen timen
nje takim e pres, une jetoj vec t'vdes

ref.
Nuk i dua nuk i dua bardhesite
as fjollat e bores me s'i dua
se i bardhe ishte shtrati
ku digjej prej zjarrmis
ku dikur me perqafonte mua
nuk i dua nuk i dua bardhesite
se pulbardha ime fluturoj
e une ende po denese
me burrnon fjale e saj
me tha: KUR TE VDES TI MOS QAJ


Lyrics submited by cezar
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018