A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Sabri Fejzullahu - Mes Baltines Se Paemer


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2001

2001-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Merrma Shiun E Prishtines"


Mike moj se si me ike
Si u ndame oh nuk e di
Ikje ndjekje krejt biblike
Me mori mu te treti ty

Rend nje tren o si n’balade
Mbush me lot e psheretime
Perendi te qofsha fale
Si duron token qe nxin

A ka Zot ne qiell te larte
Ku jane engjujt perendi
Si durojne kete toke me balte
Qe tret shpresat nje nga nje

Mike moj lengon nje zemer
Ne qader ti ke zene vend
Mes baltines se paemer
Ore e vdekjes po me cmend

Fundi i marsit fillim prilli
Shiun plumb e hedh mbi supe
Ne labirinte te kesaj endrre
Ti m’u trete ti me humbe

A ka Zot ne qiell te larte
Ku jane engjujt perendi
Si durojne kete toke me balte
Qe tret shpresat nje nga nje

(Ku jane engjujt perendi)

A ka Zot ne qiell te larte
Ku jane engjujt perendi
Si durojne kete toke me balte
Qe tret shpresat nje nga nje


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018