A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Gjakun Ma Ke Pi


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  13

Comments

(0)

31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Kafe Muhabet"

Song from the album:

"Po Me Leshon Takati"


sa shum leht e qet
ti me more qdo te drejt
kadaldal e pa meshir
me ke len me zemer te ngrir

mere dhe jeten po ta fal
mos me le as nje kujtim
se krejt mi more dalngadal
spate dhimt o shpirti im
me ke mbush plot pikllim

gjakun ma ke pi jeten ma ke nxi
sa shum qet mi more krejt
gjakun ma ke pi jeten ma ke nxi
kadaldal e hiq pa ndal

gjakun ma ke pi jeten ma ke nxi
sa shum qet mi more krejt
gjakun ma ke pi jeten tiii
maa kee nxiii

sa shum lajka mpaske bë
kam besu e skam bë zë
me ke lodh e me ke kput
ma ke pi gjakun me pambuk

mere dhe jeten po ta fal
mos me le as nje kujtim
se krejt mi more dalngadal
spate dhimt o shpirti im
me ke mbush plot pikllim

gjakun ma ke pi jeten ma ke nxi
sa shum qet mi more krejt
gjakun ma ke pi jeten ma ke nxi
kadaldal e hiq pa ndal

gjakun ma ke pi jeten ma ke nxi
sa shum qet mi more krejt
gjakun ma ke pi jeten tiii
maa kee nxiii


Lyrics submited by Dafina
more...
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018