A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Ti


Not Yet Rated


31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Moj E Mira E Diaspores"It's a long time that we try finding the lyrics to "Ti" sung by Sabri Fejzullahu.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sabri Fejzullahu attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Readi - Ti

Ti sheh filma,na filmat i bajm pernime
dalim me tlyp me kllik, me formacion 4 3 3
yee yeee... kallxo ku mete breee.....

si counter strike automat b 4 3
tqoj shum nalt shum nalt, permi re....

ti mu m'njeh,per ata mos e le
ti qa bon sot qe une e kam ba dje...

BITCH
a pe din ajo thanja
qingji i mir i thith dy nana

ti n'kit rast i thith dy *
edhe kom ni po ti kana...

parja as fama ty nuk tdon asnjana
lej ti kto gjana se pe ty jan trana
sene tzeza tbardhalara lara....
qifsha jeten,Jeta xhara...

E bajm na kit qim nane deri sa tkem takat
jeta e shkurt, rruga e gat
e ti ruju se, nata s'ka ispat
mati fjalt mati fjalt...2x

ke marr zemer se e ke pa vin dieselin
po se ke pa krejt filmin veq trailerin,
lej filmat bal hajde kqyma shehrin,
ktu tvrajn ose t'therrin....

so ktu si ntv , ktu osht shum ma zi...
plus live, pa montazh pa rexhi
ku je more g po rrshet si me ski
krejt e kan ni qka tka ba ty vaki
ku je more g po rrshet si me ski
krejt e kan ni qka tka ba ty vaki...

ty spot nxihet veni ven
ti ski tru per trunin tem
ti ski bole per problem
bang bang,bang baaaang baaaaaang

tmarr tmaj peng tpodrum dajes nik
edhe n'ditet ta bi ka ni kikirik
trrehim dej sa tbjen ntlig
taj trrehim pse tka ra tlig...
mos u shit big, se tnjohim pishpirik...

E bajm na kit qim nane deri sa tkem takat
jeta e shkurt, rruga e gat
e ti ruju se, nata s'ka ispat
mati fjalt mati fjalt...2x

Mentor Kurtishi - Ti

E Dogje dashurinë për një dëshirë,për një dëshirë
Faleminderit o Zot që s'tra ma mirë,
që s'tra ma mirë

2x:
Ti me dashje a pa dashje
Zhyte vetën në telashe

Ref. 2X:
Jep o zot men kush s'ka
Dashnisë tem shkelm i ke ra
Jep o zot men kush s'ka
T'mirës tem shkelm i ke ra

E Dogje dashurinë më vrave mu ooo më vrave mu
Tradhëtinë tradhëtinë tënde kurrë s'kam me harru

2x:
Ti me dashje a pa dashje
Zhyte vetën në telashe

Ref. 2X:
Jep o zot men kush s'ka
Dashnisë tem shkelm i ke ra
Jep o zot men kush s'ka
T'mirës tem shkelm i ke ra

Aranit Kola - Ti

Mos ishte vallë veç nje gënjeshtër
dhe ne nuk ishim bashke?
Mos ishte terr kur shihja drite,
mos brenda isha jashtë?
Mos ishte dimër kur kisha vapë,
dhe ënd'rra pash syhapur?
mos vallë un dridhesha nga dielli
e jo nga shiu, i lagur?
Mos bisedonim ,qeshnim ,qanim
dhe ne nje bote s'jetonim?
Mos hidherimet qene ata
qe mua me gëzonin?

A ndoshta kurre s'te pashë
dhe hijet si drite mua me ngjanë?
as s'te degjova, as t'adhurova
a sy e veshe me lanë?
Mos vallë un' lashë mes nesh të ngrihet
kjo humbje e pabesë ?
Mos u terbova kunder saj! dhe prita i pashpresë?
Mos valle veç qava i pafuqishëm, i humbur, e i shuar?
Pra thone per mua e jo per ty, ja ai qe eshte larguar.

A ndoshta kurre s'te pashë
dhe hijet si drite mua me ngjanë?,
as s'te degjova, as t'adhurova,
a sy e veshe me lanë?
Mos vallë un' lashë mes nesh të ngrihet
kjo humbje e pabesë ?
Mos u terbova kunder saj! dhe prita i pashpresë?
Mos valle veç qava i pafuqishëm, i humbur, e i shuar,
Por ishe ti nga ne të dy ajo që eshte larguar.

autori i teksti: Gregor Menga
more...
lyrics.al © 2007 - 2018