A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Pa Lamtumire


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Moj E Mira E Diaspores"


U ndam pa lamtumirë
E ftoft na puthi Hëna
Dy lotë në dëshpërim
than fjalë të pa thëna
e lotët nuk u than
premtimin se harruan
vite rrodhën vash
ish natë, natë kur u takuam,
ish natë kur u takuam..

shpirti m’dogji plaga
o zjarr i përvëluar
dy lotë të ftoft si nata
ca fjalë kishin harruar
e lotët s’kishin fjalë
të heshtuar ishim ne të dy
një jetë që s’ishim parë
s’u tret kjo dashuri..}2h

e si do të flisja unë vall
e çfar do të them më thuaj
e dija që ti mua shumë më doje
të desha unë ty më shumë}2h


Lyrics submited by Mili1
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018