A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Pajtoji


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Plot Rini Plot Dashuri"


Kur shpirti trazohet
E syri verbohet
Njeriu humbe miresine
Per nje fjale qe thuhet
Ateher kur nuk duhet,
Zemra mbushet plot mëri.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.

Kur djalli nderhyne
Çdo fjale te fyne,
Pezmi shpirtin e rendon,
Harrohen te mirat
Ne dite te veshtira,
Veq urrejtja na pushton.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter.
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje.

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.


Lyrics submited by  albulena
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018