A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Pajtoji


Not Yet Rated


Comments

(0)

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Plot Rini Plot Dashuri"


Kur shpirti trazohet
E syri verbohet
Njeriu humbe miresine
Per nje fjale qe thuhet
Ateher kur nuk duhet,
Zemra mbushet plot mëri.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.

Kur djalli nderhyne
Çdo fjale te fyne,
Pezmi shpirtin e rendon,
Harrohen te mirat
Ne dite te veshtira,
Veq urrejtja na pushton.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter.
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje.

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.


Lyrics submited by  albulena
more...
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018