A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Dy Dashuri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

04/05/2013

2013-05-04T17:41:13

Lyrics:

Izet Rraci


seq me dogj nje dashuri,
por dashuria vjen e shkon.
vetem malli per memdhe
eshte nje zjarr qe djeg gjithmon,
mua ktu ne dhe te humbur gjithmon me dogjen dy,
njeri djeg per kosove tjetri per shqiperi.

-shqiperine kam ne zemer,
e kam ne zemer se jam shqipetar,
me djeg malli per kosove
se jam kosovar- (2X)

seq me dogj nje dashuri,
por dashuria vjen e shkon.
vetem malli per memdhe
eshte nje zjarr qe djeg gjithmon,

mua ktu ne dhe te humbur gjithmon me dogjen dy,
njeri djeg per kosove tjetri per shqiperi.

-shqiperine kam ne zemer,
e kam ne zemer se jam shqipetar,
me djeg malli per kosove
se jam kosovar- (2X)


Lyrics submited by Tesa
more...
lyrics.al © 2007 - 2018