A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Këmbëzbathur Eja


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Shërbtor I Këngës"


Moj drenushë
Nuk mundet askush
Të ndal fjaLë e hallkut
Fjalet i merr era
Ti mos ju beso.

Moj drenushë
Unë po digjem prush
Po të pres te parku
Ti mos u vono.

Nuk ka gëzof që ngrohë
Shpirtin tim te ftohët
Nuk ka shi që e lagë
Buzën time të etur

(2x)
Per inat dil moj në këtë natë
Lëshoj flokët
Këmbezbathur eja
Zbuloje pak
Shtratin tënd te gjatë

Le t`digjet dynjaja
Le t` behet hataja
Pse ta fshehim dashurinë
Nga njerzitë smirezi
Që të dashurojn nuk dinë.


Lyrics submited by Granit's
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018