A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Le Të Kujtohen Këngët E Mia


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

31/12/1994

1994-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Sabri Fejzullahu"


Qe nga ajo dite qe shkove
jeten time gzimi e harroi
dhe ky shpirti im i vuajtur
kerge te gzuar me nuk kendoi

Gjithe thesarin e kesaj bote
do t,ia fale atij qe me tregon
se gezim as ti nuk gjete
se dhe ti une, jeten mallkon

Ende kame ne vete krenari
per njeqinde vjet vetmi
edhe force qe t'mos pranoje
kurr me s'do te dashurje

Le t'kujtohen kenget e mia
le t'kujtohet dashuria
le t'kujtohet vaji i imi
kur te zene o ty mallkimi
kur te zene o ty mallkimi

Gjithe thesarin e kesaj bote
do t,ia fale atij qe me tregon
se gezim as ti nuk gjete
se dhe ti une, jeten mallkon

Ende kame ne vete krenari
per njeqinde vjet vetmi
edhe force qe t'mos pranoje
kurr me s'do te dashurje

Le t'kujtohen kenget e mia
le t'kujtohet dashuria
le t'kujtohet vaji i imi
kur te zene o ty mallkimi
kur te zene o ty mallkimi

Le t'kujtohen kenget e mia
le t'kujtohet dashuria
le t'kujtohet vaji i imi
kur te zene o ty mallkimi
kur te zene o ty mallkimi


Lyrics submited by arianitii
more...
lyrics.al © 2007 - 2018