A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Sabri Fejzullahu - Patriot Deri Në Lot


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/08/2015

2015-08-17T21:14:26

Erdh i madhi faqezi
ishe shok tash je zoteri
mos kujto se jan harruar
t'zezat tua, qe na i ke gatuar!

Kot flut'rove per mbi dhe
ne e dim kush ishe dje,
soji yt qimen e nd'ron
por zanatin, se harron!

Dje ujk, qingj sot!
Dje i kuq tash patriot!
Si biber prore perzihet,
vendi vend nuk i zihet!

Une jam atdhetar,
rrah gjoks si tregtar!
Shes buk e shes mi'll,
me çmime t'larta deri n'qi'll!

Fukaran ky e rrjep
veq shtirret, se si jep,
pastaj ne alternative
perbirohet valla, sikur zhiv!

Per shqiptar qe jan ne kriz'
hajt se po shkoj p'e jap naj deviz'

Shkrun gazeta,
kaq i dha,
e aj fryhet,
si une ska, si une ska!

100 mark qiraxhi
po'i ndihmoj valla,
shqiptart e mi!

K'shtu flet, k'shtu vepron
njerzit ai i shpeton,
veq ta shohesh n'kafene
si gjeli n'pleh kur koken ngreh.

Flet me zjarr ky patriot
duke u nxehur veq me got'!

Erdh i madhi faqezi
ishe shok tash je zoteri
mos kujto se jan harruar
t'zezat tua, qe na i ke gatuar!

Kot flut'rove per mbi dhe
ne e dim kush ishe dje,
soji yt qimen e nd'ron
por zanatin, se harron!


Lyrics submited by  bzzzz
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018