A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Pema E Lirisë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1993

1993-12-01T00:00:00

Music:

Xhevdet Gashi

Song from the album:

"Sabri Fejzullahu"

Participating in

Festivali i 32-të në RTSH


Une te dua qe tash qe tashe
te dua per nje nate
por ti vie javash javash
se rrugen e ke te gjate
se rrugen e ke te gjate

Do te shfaqesh, patjeter
o enderra jone e vjeter
o enderr o enderr e vjeter

Ja pema jote po lshon shtat
n'kopshtin tone po qel behari
lum kush do ta kete ate fat
aromen ta shijoje i pari
ta shijoje

Hodhem faren ne cdo kenge
breza te lashte, e te vone
kurse ne rrime gjithmone
prane trungut,prane trungut tend
rrime gjithmone prane trungut tend

Do te shfaqesh, patjeter
o enderra jone e vjeter
o enderr o enderr e vjeter

Ja pema jote po lshon shtat
n'kopshtin tone po qel behari
lume kush do ta kete ate fat
aromen ta shijoje i pari
ta shijoje


Lyrics submited by Bahtir Perquku
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018