A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Sabri Fejzullahu - Takimi I Parë


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1994

1994-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Sabri Fejzullahu"


Shume vjet kalun qe s ishim pare
Si ti harroj kohrat mbi ty
Me vje per te klithur e per te qare
Shume me mire mos t kisha sy

Mbi floke te kishte reshur bore , rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy , ku ajo dore?
Pse zeri te paska tjeter ngjyre?

Ti që qe simbol i bukurise
Krijuar nga dore hynjore
Ndaj i besoja amshueshmerise
Dhe te tille te kujtoja prore

Mbi floke te kishte reshur bore
Rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy? Ku ajo dore?
Pse zeri te paska tjeter ngjyre

Kohe e eger kohe tinzare, gjurme qe paska
Lene mbi ty, shume me mire tmos ishim takuar fare
Shume me mire t'mos kisha sy


Lyrics submited by Njomza
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018