A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Takimi Me Shoqen E Studimeve


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2001

2001-12-31T00:00:00

Music:

Xhevdet Gashi

Song from the album:

"Sabri Fejzullahu"

Song from the album:

"Merrma Shiun E Prishtines"


shum vjet kaluan qe sishim pare
si ti haroj kto vrrage mbi ty
me vjen per t`klithur
e per te qare
shume me mire t`mos kisha sy

reff:
mbi floke te kishte reshur bore
rudhat te loznin neper fytyre
ku jan ata sy , ku ajo dore
pse zeri te paska tjeter ngjyre

ti ke qen simbol i bukurise
krijuar nga dor hyjnore
ndaj i besoja
hamshueshmerise
dhe te till te kujtoja prore

reff:
mbi floke te kishte reshur bore
rudhat te loznin neper fytyre
ku jan ata sy , ku ajo dore
pse zeri te paska tjeter ngjyre

kohe e eger kohe tinxare ..
gjurm qe paska len mbi ty
shume me mire mos t`ishim takuar fare
shume me mire t`mos kisha sy ....


Lyrics submited by Red0nn   redon
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018