A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Vallë Si Qenka Dashuria


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Comments

(0)

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Music:

Ilir Shaqiri

Lyrics:

Avni Qahili

Arrangement:

Maki

Song from the album:

"Shërbtor I Këngës"


Thonë se vyshket dashuria
Thonëse ajo le vetëm ca gjumë
Por tek unë po shtohet dita ditës
Për cdo natë mbeta pa gjumë
Të kërkoj unënë përrall
Të kërkoj në poezi
Ku je humbur,ku je tretur
Sa i mjerë pa ty kam mbetur.
Jo mundem dhe po tëdua
Mbi kujtime të kaloj
Për cdo ditë më shtohet malli
Sikur një herë të t`takoj
Vallë si qenka dashuria
Të jep frymëpastaj të mbyt
Pak e nxehtëe me shumë akull
Flala t`mbetet në fyt

Thonë se koha shëron plagët
Thonë të gjithë se një ditë do Kalon
Por tek unë po ndodh krejt Dicka tjetër
Dita ditës më shumë më rëndon


Lyrics submited by Diellza Albioni Fazliu Selimi Uka
more...
lyrics.al © 2007 - 2018