A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabri Fejzullahu - Coca E Mahalles


Not Yet Rated


06/04/2013

2013-04-06T12:29:40

kam nje goce ne mahall
i ka shti qunat ne hall
po i bjen te gjith verdall
i ka fut ne dhe te gjall
ty te paske der e shpis
tuj nda murin e jatdhis
me ja prish qejfin kojshis
eshte gjinah prej perendis

Ref 2:

seq u dogja prej dashnis
taksirati bukuris
kush ja prish qejfin kojshis
le ta gjej prej perendis
moj e mira ne mahall
po ta them vetem nje fjaql
dashuro ti sa te jjesh gjall


saher ngrihem ne mengjes
nga dritarja me busqesh
falma zot nje peshesh
te jetoj apo te vdes
ty te paske der e shpis
tuj nda murin e jatdhis
me ja prish qejfin kojshis esht gjynah
prej perendis

moj e miira ne mahall po ta them
vetem nje fjal
dashuro ti sa tjesh gjallllll


Lyrics submited by Lina
more...
lyrics.al © 2007 - 2018