A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Sabri Fejzullahu - Aeroporti


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  57

Comments

(0)

23/08/2011

2011-08-23T14:51:53

Participating in

Zhurma Show 2011


Verse 1:
Mergimtarin naten vone
e marrin ne telefon
e i thone zoti tlasht shnosh
e bonu i fort
si me ra gur nga qielli
si me u nda toka nga dielli
tha gurbet mallku qofsh perjet

Ref.
Plote me njerz ish aeroporti
mergimtari askujt nuk i foli
vetem veten ai e mallkonte
jeten e mallkonte
ka dal ne gurbet ne moshe te re
deshi nje mij gjera nuk ka me i ble
e sot o zot ai po shkon
ta hedh nje grusht dhe

Verse 2:
Mergimtari ndertoj shtepi
tuj punu kaloj rinin ne gurbet
me zemer te vrame
sot po shkon ta hap deren
jo spo shkon ta gzoj pranveren
deren po e hap jo per gzim po per t'pame

Ref.
Plote me njerz ish aeroporti
mergimtari askujt nuk i foli
vetem veten ai e mallkonte
jeten e mallkonte
ka dal ne gurbet ne moshe te re
deshi nje mij gjera nuk ka me i ble
e sot o zot ai po shkon
ta hedh nje grusht dhe


Lyrics submited by  EnisiBoy   cmpunkcana   PrincMK
more...
lyrics.al © 2007 - 2018